Besa Famgas e Kastrioti kthehen te fitorja

Pas barazimit mes vete, Besa Famgas e Kastrioti janë kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës në hendboll.Të shtunën mbrëma, Besa fitoi në kryeqytet ndaj Prishtinës me rezultat 32:26. Ishte ky derbi i javës së 13-të. Pejanët e nisën ndeshjen mirë dhe krijuan epërsi prej 5:1. Në vazhdim Prishtina është afruar në shumë raste në […]

Lojtare të reja në Kombëtaren U17

Hendbollistet e Kombëtares U17 të Kosovës do të kenë një grumbullim tjetër në fund të këtij muaji. Është ky grumbullimi i dytë që e mbanë kjo gjeneratë në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm.Kryetrajneri Mitat Ferati ka ftuar në grumbullim 28 lojtare. Baza po shkon duke u rritur e rrjedhimisht edhe […]

Të dielën fillon gara në ligën e njomakeve

Federata e Hendbollit të Kosovës është e përkushtuar në punën me kategori të reja. Në vazhdën e këtij angazhimi, në fundjavë fillon gara për ligën e njomakeve (fatoseve), përkatësisht lojtareve deri në moshën 14-vjeçare.Të dielën ndeshjet luhen në Istog, ndërsa do të paraqiten skuadrat e grupit B: Istogu, Dukagjini, Shqiponja, Deçani, Vëllaznimi, Jusuf Gërvalla dhe […]