Fitore bindëse për Istogun e Ferizajn

Kampioni në fuqi, Istogu, ka fituar bindshëm ndeshjen e javës së parë të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të dielën, Istogu fitoi si mysafir i Samadrexhës. 28:15 ishte rezultati në fund.Istogaset u shkëputën herët dhe mbajtën epërsi deri në fund. Dajana Milaniq i shënoi 7 gola për Istogun. 6 i kishte […]

Rahoveci me fitore të rëndësishme në Gjakovë

Rahoveci ka shënuar fitore të rëndësishme në Gjakovë.Të dielën në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll, Rahoveci fitoi ndaj Vëllaznimit vendas me rezultat bindës, 37:28.“Vreshtarët” nisën fuqishëm ndeshjen dhe shpejt krijuan epërsi 7:2. Vëllaznimi ia doli të afrohet vetëm në dy gola, por jo edhe më shumë.Në pjesën e dytë […]