Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rahoveci me fitore të rëndësishme në Gjakovë

Rahoveci ka shënuar fitore të rëndësishme në Gjakovë.
Të dielën në kuadër të xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll, Rahoveci fitoi ndaj Vëllaznimit vendas me rezultat bindës, 37:28.
“Vreshtarët” nisën fuqishëm ndeshjen dhe shpejt krijuan epërsi 7:2. Vëllaznimi ia doli të afrohet vetëm në dy gola, por jo edhe më shumë.
Në pjesën e dytë epërsia e Rahovecit shkoi deri në dhjetë gola, 26:16, e më pas edhe në njëmbëdhjetë gola, 33:22.
Në fund Rahoveci fitoi me 37:28.
Marley Wallace shënoi 11 gola për Rahovecin. Dhjetë i kishte Alban Haziri.
Florian Rexha e Labinot Kërleshi i shënuan nga 6 gola për Vëllaznimin.
Fitorja e Rahovecit është me shumë rëndësi për të vazhduar në Superligën A.

Lajme tjera