Prishtina nuk lejon befasi, fiton ndaj Vëllaznimit në Gjakovë

Prishtina e ka fituar ndeshjen e xhiros së fundit të pjesës së rregullt të kampionatit në Superligën e Kosovës në hendboll.Të mërkurën mbrëma, Prishtina fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 37:26. Ndeshja i ka takuar javës së 18-të të kampionatit të Kosovës në hendboll.Pas minutës së 20-të, Prishtina nisi shkëputjen, ndërsa krijoi epërsi deri […]

Ndërroi jetë Hysni Qerimi, ish hendbollist i KH Vjosa

Sot ndërroi jetë Hysni Qerimi, ish lojtar i KH VJOSA, pastaj trajner i gjeneratës së artë të Hendbollit Shtimjan, arsimtar i edukatës fizike dhe promotor sportit te gjeneratat e reja.Hysni Qerimi ishte mësimdhënës i Edukatës Fizike në Shkollën Fillore “Emin Duraku” në Shtime, ishte dhe promovues i lojës së hendbollit tek gjeneratat e reja sidomos […]