Ndeshjet e Superligës A në RTV 21 Plus

Federata e Hendbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje bashkëpunimi me RTV 21 për transmetimin e ndeshjeve të Superligës A të hendbollistëve.Në bazë të marrëveshjes, të gjitha ndeshjet e Superligës A do të transmetohen direkt në RTV 21 Plus, që është i qasshëm në të gjitha platformat televizive.FHK e RTV 21 ka kohë që kanë partneritet […]

Rahoveci – Trepça, derbi i madh i të premtes

Java e 20-të e Superligës A të Kosovës në hendboll hapet me derbin e madh mes Rahovecit dhe Trepçës. Kjo ndeshje luhet të premten prej orës 19:30 në Rahovec, ndërsa transmetohet direkt në RTV 21 Plus.Të dy skuadrat janë në formë dhe kërkojnë të vazhdojnë me suksese. Trepça kishte fituar ndeshjen e parë në Rahovec, […]

Të hënën grumbullohet Kombëtarja U19

Në kuadër të përgatitjeve për Kampionatin Evropian që mbahet në verë, Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll (vajzat) do të ketë grumbullimin e radhës javën e ardhshme.Të hënën vajzat e Kosovës U19 mblidhen në Gjakovë, ndërsa do të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar “Shqiponja 2000” që mbahet më 7 e 8 mars po në Gjakovë.Kryetrajneri […]

Kosova U17 luan ndeshje të fortë me Tunizinë

Hendbollistet e Kombëtares U17 të Kosovës kanë luajtur të enjten ndeshjen e radhës në Kampionatin Mesdhetar që po mbahet në Greqi.Në ndeshje për plasman, Kosova U17 u përball me Tunizinë. Ndeshja ishte e fortë dhe e hapur deri në fund. Por në fund festuan hendbollistet e Tunizisë.Si zakonisht në këtë kampionat, vajzat tona nisën fuqishëm. […]