Deçani fiton tjetër ndeshje në Superligën B

Deçani ka mposhtur Llapin në kuadër të Superligës B të Kosovës në hendboll. Të shtunën u luajt ndeshja e xhiros së 22-të, ndërsa deçanasit fituan me rezultat 35:31.Shkëputje të lehtë Deçani bëri pas minutës së 20-të, ndërsa në pjesën e dytë llapjanët u kthyen duke barazuar 21:21. Prapë mysafirët bënë shkëputje, ndërsa Llapi u afrua […]

Trepça fiton derbin dramatik me Vushtrrinë

Portieri Mohammed Chahre Hachemi ndali një gjuajtje në sekondat e fundit për të ndihmuar fitoren e Trepçës ndaj Vushtrrisë.Të dielën mbrëma në “Minatori”, Trepça fitoi me një gol epërsi, 31:30. Ndeshja i ka takuar xhiros së 23-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Ndeshja ishte e hapur dhe dramatike deri në fund.Në fakt në […]

Barazim në derbin mes Kastriotit dhe Vushtrrisë

Nuk ka dhënë fitues kryendeshja e xhiros së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Të shtunën në Ferizaj, Kastrioti e Vushtrria luajtën 27:27. Në pjesën e parë më shumë në epërsi ishin mysafiret nga Vushtrria. Edhe në pjesën e dytë vushtrriaset kishin epërsi të lehtë, ndërsa në minutën e 54-t, rezultati ishte 27:25 për […]