Ferizaj mposht Vushtrrinë dhe barazon pikët me këtë skuadër

Hendbollistet e Ferizajt e kanë fituar derbin e xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës. Të enjten, Ferizaj fitoi në udhëtim ndaj Vushtrrisë me rezultat 27:23.Ferizaj tani i ka 23 pikë, sa edhe Vushtrria. Kështu gara për vendin e dytë në Superligën e hendbollisteve do të vazhdojë deri në fund të pjesës së rregullt të […]

Mirela në superformë, shpërblehet me kontratë trivjeçare

Mirela Gjikokaj po kalon superformë në prag të grumbullimit me Kombëtaren e Kosovës. Mirela me skuadrën Follo HK po marshon drejt elitës norvegjeze. Follo udhëheq në tabelë me 41 pikë, ndërsa dy skuadrat e para në tabelë kalojnë në elitë.Në ndeshjen e fundit Mirela Gjikokaj realizoi plot tetë gola, ndërsa shkëlqimin e vazhdojë me tetë […]

Të premten derbi Rahoveci – Prishtina

Xhiroja e 24-t e Superligës A të Kosovës në hendboll (meshkujt) fillon me derbin mes Rahovecit dhe Prishtinës. Kjo ndeshje zhvillohet të premten prej orës 20:00 në Rahovec.Skuadra vendase është në krizë rezultatesh dhe do të mundohet të dal prej saj pikërisht në derbin ndaj Prishtinës. Ndërkohë skuadra kryeqytetase ka reaguar së fundi pas një […]

Fitore e thellë e Istogut

Istogu ka shënuar fitore të thellë ndaj Prishtinës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) u zhvillua të palestrën në Istog.Ende pa u luajtur minuta e 15-të, Istogu bëri shkëputje prej dhjetë golash dhe më pas ka menaxhuar ndeshjen pa problem. Në fund rezultati ishte 43:27.Arlinda Dinarica […]