Eugen Saraçini: Masat do të jenë të rrepta

Të nderuar miq të hendbollit,Dhuna e cila u shfaq në ndeshjen mes Vushtrrisë e Trepçës na la shije shumë të hidhur.Përpjekjet e shumta të klubeve që në mënyrë sportive të zhvillojnë ndeshjet e tyre po dëmtohen e po zbehen për shkak të individëve qe po shkelin ndaj çdo lloj morali jo vetëm sportiv por edhe […]

Fitore për skuadrat ferizajase

Dy skuadrat ferizajase të hendbollit kanë shënuar fitore të shtunën në kuadër të xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës (vajzat).Fillimisht KHF Ferizaj fitoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultat 32:23. Shkurta Mehmeti u dallua me tetë gola, ndërsa nga katër i shënuan Albulena Basha, Mirjeta Dinolli, Albulena Kelmendi e Elsa Kongjeli.Te Vëllaznimi tetë gola […]

Prishtina në plejof

Prishtina ka siguruar biletën e fundit për në plejofin e Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).Prishtina ka përfunduar kampionatin e rregullt në pozitën e katërt dhe në gjysmëfinale të plejofit do të takohet me Besa Famgasin e Pejës.Të shtunën në kuadër të xhiros së fundit të Superligës A, xhiros së 28-të, Prishtina fitoi ndaj Kastriotit […]

FHK-ja dënon dhunën në ndeshjen Vushtrria – Trepça

Federata e Hendbollit e Kosovës me shqetësim të madh ka përcjellë rrjedhën e ndeshjes së Superligës A në konkurrencën e meshkujve mes Vushtrrisë dhe Trepçës, e zhvilluar të shtunën mbrëma në palestrën në Vushtrri.Ndeshja u ndërpre në minutën e 35-të, pas incidenteve të rënda në fushën e lojës.Për FHK-në është e papranuar dhuna në ndeshjet […]