Istogu, kampion i Kosovës për herë të tretë

Hendbollistet e Istogut e kanë mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës. Në finale të plejofit, Istogu fitoi 2:0 ndaj Vushtrrisë.Ndeshja e dytë finale u luajt të mërkurën mbrëma në Vushtrri, ndërsa Istogu fitoi me rezultat 35:28.Kupën e kampionit për kapitenen e Istogut, Albina Rugova, e kanë ndarë zëvendës-ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani […]

Maxhera: Jemi shumë të motivuar për ndeshjen e së enjtes

Te Trepça ka besim të madh se do ta barazojnë në 1:1 rezultatin në serinë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Në finale të plejofit, Trepça po takohet me Besa Famgas. Ndeshjen e parë të luajtur të shtunën në Pejë, Besa e fitoi me tri gola dallim. Ndërkohë ndeshja e dytë […]

Gjuka: Besa Famgas do ta vazhdojë dominimin

Te Besa Famgas janë shumë optimistë para ndeshjes së dytë të serisë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.Besa të enjten prej orës 20:15 është mysafire e Trepçës në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Skuadra pejane ka shumë vjet që dominon në hendbollin kosovar. Dominimin në Superligë synon ta konfirmojë të enjten mbrëma.“Besa Famgas […]

Sot finalja e dytë e hendbollisteve

Të mërkurën (sot) prej orës 19:00 zhvillohet ndeshja e dytë e serisë finale në plejofin e Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri takohen Vushtrria dhe Istogu.Istogaset kanë fituar ndeshjen e parë me rezultat 37:24 dhe u duhet një fitore apo barazim për ta siguruar titullin e kampionit, të […]