Vipersi vazhdon dominimin evropian

Skuadra norvegjeze e hendbollisteve, Vipers Kristiansand, është fituese e Ligës së Kampionëve. Hendbollistet e Vipersit të dielën në finale të Championsit mposhtën skuadrën hungareze FTS-Rail Cargo Hungaria. Rezultati ishte 28:24 në të mirë të skuadrës norvegjeze.Vipersi për herë të tretë rresht ka fituar garën kryesore evropiane.Sunniva Andersen dhe Anna Vyakhireva shënuan nga gjashtë gola për […]

Besa Famgas, kampione te juniorët

Besa Famgas është kampione e Kosovës në grupmoshën e juniorëve. Ekipi pejan në finale të ligës së juniorëve e mposhti Prishtinën me rezultat 43:33. Ndeshja vendimtare e Final4 të ligës së juniorëve u zhvillua të dielën pasdite në Pallatin e Rinisë në Prishtinë.Besa nisi herët shkëputjen në rezultat dhe në minutën e 14-të rezultati ishte […]

Vëllaznimi mposht Trepçën në ndeshjen për vendin e tretë

Vëllaznimi ka përfunduar në vendin e tretë në ligën e juniorëve të Kosovës në hendboll. Të dielën në Prishtinë, Vëllaznimi në ndeshjen për vendin e tretë e mposhti Trepçën me rezultat 27:25. Vëllaznimi e Trepça të shtunën pësuan në gjysmëfinale të Final4 dhe të dielën luajtën për pozitën e tretë.Mitrovicasit në pjesën e parë ishin […]