Tjetër vlerësim i Federatës Ndërkombëtare për FHK-në, në Istog mbahet “IHF Trophy”

Federata Ndërkombëtare e Hendbollit (IHF) vazhdon të vlerësojë shumë lartë Federatën e Hendbollit të Kosovës.Në vazhdën e thellimit të bashkëpunimit, IHF-ja ia ka besuar federatës sonë organizimin e garës së rëndësishme, IHF Trophy, në konkurrencën e hendbollisteve.IHF Trophy për zonën evropiane do të organizohet për grupmoshën U17 dhe U19. Pos Kosovës pritet të marrin pjesë […]

Atmosferë e shkëlqyer pune te Kombëtarja U17

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll po i vazhdon përgatitjet për Kampionat Evropian. Vajzat tona janë vendosur në Prishtinë dhe po punojnë me përkushtim maksimal që në Ankara të Turqisë të paraqiten sa më mirë. Atmosfera në Kombëtare është e shkëlqyer, kanë thënë nga shtabi teknik.Kombëtarja vazhdon përgatitjet edhe disa ditë në Prishtinë, deri para […]