Kosova U17 fiton edhe ndeshjen e dytë, kalon në gjysmëfinale si e para e grupit

Pas fitores shumë të thellë ndaj Azerbajxhanit, Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll e ka fituar edhe ndeshjen e dytë në kuadër të IHF Trophy për zonën evropiane.Të enjten në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë, Kosova U17 e fitoi ndeshjen me Bullgarinë me rezultat bindës, 35:25. Kështu Kosova U17 kalon në gjysmëfinale si fituese e […]

Fitore e rëndësishme e Kosovës U19

Me një fitore shumë të rëndësishme Kombëtarja U19 e Kosovës në hendboll (vajzat) e ka nisur paraqitjen në IHF Trophy për zonën evropiane.Të mërkurën mbrëma në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë, Kosova U19 fitoi ndaj Bullgarisë me rezultat 32:20.Pas pjesës së parë dallimi ishte një gol në të mirë të Kombëtares sonë, ndërsa shkëputja e […]

Fitore bindëse e Kosovës U17

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll e ka nisur me fitore shumë të thellë paraqitjen në IHF Trophy për zonën evropiane. Të mërkurën pasdite në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë, Kosova U17 fitoi ndaj Azerbajxhanit me rezultatin 49:8.Dallimi në cilësi ishte shumë i madh dhe pjesa e parë përfundoi 21:3 për vajzat tona.Arona Krasniqi i […]