Besa Famgasin e pret ndeshje e vështirë në Turqi

Kampionja e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, e luan të shtunën ndeshjen e dytë të raundit të dytë të Kupës Evropiane. Nga ora 16:00 në Stamboll të Turqisë, Besa e Pejës përballet me skuadrën e madhe turke, Beshiktash Safi Cimento.Të dielën në Pejë, Beshiktashi fitoi me rezultat 43:24. Ndeshja e dytë pritet të jetë shumë […]

Trepça barazon me Vogoshqën në ndeshjen e parë

Fituesja e Kupës së Kosovës, Trepça, ka barazuar 27:27 me Vogoshqën e Bosnjë-Hercegovinës në ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane.Ndeshja është luajtur të premten mbrëma në Vogoshqa, ku është edhe takimi i dytë, të dielën nga ora 17:00.Skuadra mitrovicase ka luajtur ndeshje të fortë dhe shumë luftarake me skuadrën nga Vogoshqa.Pjesa […]

Samadrexha – Istogu, kryendeshja e fundjavës

Samadrexha – Istogu vlerësohet kryendeshja e fundjavës në hendbollin kosovar. Ndeshja i takon xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat) dhe zhvillohet të dielën nga ora 17:00 në palestrën në Samadrexhë.Kampioni aktual, Istogu, vlerësohet favorit, por Samadrexha, që ka angazhuar shumë hendbolliste të huaja, do ta kërkojë befasinë.Të dy skuadrat kanë nga […]