Besa Famgas përfundon garimin në Kupën Evropiane

Kampionja e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, e ka përfunduar garimin në Kupën Evropiane. Besa e Pejës u ndal në raundin e dytë të Kupës Evropiane.Të shtunën në Stamboll, Besa u mposht nga gjiganti turk, Beshiktash, me rezultatin 40:28. Skuadra turke kishte fituar edhe në Pejë dhe avancon tutje.Arbios Mushkolaj shënoi 9 gola për Besa […]

Fitore për skuadrat ferizajase

Të shtunën u luajtën tri ndeshje të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).Skuadrat favorite nuk kanë hasur në telashe për të fituar pikët e reja.Kastrioti i Ferizajt është kthyer fuqishëm në pjesën e dytë për fitoren 29:23 ndaj Ulpianës. Pas pjesës së parë Ulpiana ishte në epërsi, 15:14.Puhiza Gashi ishte më […]