Fitore bindëse e Ferizajt në Prishtinë

Ferizaj ka arsyetuar rolin e favoritit duke fituar me dhjetë gola dallim ndaj Prishtinës në kryeqytet. Ndeshja e së mërkurës mbrëma, Prishtina – Ferizaj, i takoi xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Ferizaj fitoi me rezultat 43:33. Pas pjesës së parë dallimi ishte gjashtë gola në të mirë të skuadrës mysafire.Amanda […]

Të premten grumbullimi i parë i Kombëtares U18

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) në janar do të paraqitet në kualifikimet për Kampionat Evropian. Kosova U18 është në grup me Maqedoninë e Veriut, Zvicrën dhe Sllovakinë. Ndeshjet do të luhen në Maqedoni të Veriut prej 5 deri më 8 janar. Në kuadër të përgatitjeve për këto kualifikime, Kombëtarja U18 do ta ketë […]

Besa Famgas e Trepça u kthehen sfidave kampionale

Pas ndeshjeve evropiane, kampionja Besa Famgas dhe fituesja e Kupës, Trepça, u kthehen sfidave në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).Të enjten Besa e Pejës dhe Trepça e Mitrovicës i luajnë ndeshjet e xhiros së shtatë të kampionatit të Kosovës.Besa e pret në palestrën “Karagaçi” skuadrën Kastriotit. Ndeshja zhvillohet prej orës 18:30 dhe pritet të […]