Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Të premten grumbullimi i parë i Kombëtares U18

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll (djemtë) në janar do të paraqitet në kualifikimet për Kampionat Evropian. Kosova U18 është në grup me Maqedoninë e Veriut, Zvicrën dhe Sllovakinë. Ndeshjet do të luhen në Maqedoni të Veriut prej 5 deri më 8 janar.

Në kuadër të përgatitjeve për këto kualifikime, Kombëtarja U18 do ta ketë grumbullimin e parë të premten. Grumbullimi mbahet në Istog prej orës 11:00.

Të ftuar janë plot 34 lojtarë të klubeve tona. Do të bëhen matje e testime të ndryshme që do të shërbejnë për përzgjedhjen e ekipit final. Planifikohet që Kombëtarja U18 të ketë grumbullime të shkurtra çdo dy javë.

Ndërkohë prej 19 deri më 22 dhjetor, Kombëtarja U18 paraqitet në një turne ndërkombëtar në Belgjikë. Pjesë e turneut do të jenë edhe Belgjika, Luksemburgu dhe Polonia.
Të premten në Istog, lojtarët tanë të rinj do të punojnë nën urdhrat e selektorit të Kombëtares A, Bujar Qerimi.
Disa prej lojtarëve ishin në Evropianin U18 (B), verën e vitit të kaluar. Kombëtarja do të plotësohet me emra të rinj. Dhe përzgjedhja finale do të bëhet përmes grumbullimeve të planifikuara, duke nisur nga ai i së premtes.

List e lojtarëve të ftuar

 No.Emri MbiemriData e lindjesKlubi
1Amar Muqolli20.03.2007KH Besa Famgas
2Edonis  Hajra29.06.2006KH Besa Famgas
3Granit Kadiri14.3.2006KH Rahoveci
4Olsi Mulaj29.11.2006KH Besa Famgas
5Olt Kabashi28.03.2006KH Besa Famgas
6Bilall Mazrekaj22.3.2007KH Deçani
7Daris Dibrani4.12.2006KH Vëllaznimi
8Dijar Idrizi11.10.2006KH Besa Famgas
9Dren Gashi24.09.2007KH Dukagjini
10Elijot Selmonaj29.09.2007KH Deçani
11Elton Hysenaj26.01.2006KH Deçani
12Eminent Dobraj02.01.2008KH Deçani
13Eris Beqiri26.9.2008KH Trepça
14Eris Canolli1.4.2007KH Prishtina
15Ilir  Istrefaj12.09.2007KH Besa Famgas
16Isuf Kadrijaj03.03.2007KH Deçani
17Olt Bajrami25.2.2008KH Deçani
18Perparim Kuçi06.05.2007KH Deçani
19Rron Haxhismajli13.9.2006KH Vëllaznimi
20Xhaver Alimusaj13.06.2008KH Deçani
21Etnik Bajoku28.3.2006KH Llapi
22Durim Talla6.10.2006KH Llapi
23Albios Beqiraj1.10.2007KH Istogu
24Blendor Çetaj13.11.2007KH Istogu
25Diolen Ajvazi14.11.2007KH Kastrioti
26Eroll Selmani8.8.2007KH Kastrioti
27Blend Rexha05.07.2007KH Vëllaznimi
28Erion Bajramaj27.5.2008KH Prishtina
29Lum Xhemajli11.4.2008KH Prishtina
30Oltion Shabani22.12.2006KH Vushtrria
31Muhamed Haxhijaha03.11.2006KH Rahoveci
32Ylli  Morina05.11.2007KH Prizreni
33Olti Hoti24.8.2006KH Prizreni
34Agon Bytyqi05.12.2008KH Kastrioti

Lajme tjera