Grumbullim i suksesshëm i Kombëtares U18

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll e ka pasur të premten grumbullimin e parë. Në Istog, nën urdhrat e selektorit të Kombëtares A, Bujar Qerimi, dhe stafit të tij, hendbollistët e rinj kanë zhvilluar dy stërvitje. Janë bërë edhe testime të ndryshme që do të shërbejnë për përzgjedhjen e më të mirëve. Selektori Qerimi dhe […]

Qerimi shpall listën për ndeshjet me Sllovakinë

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur listën e lojtarëve në të cilët llogarit për dy ndeshjet e javës së ardhshme me Sllovakinë. Kosova e Sllovakia takohen në kuadër të fazës së parë kualifikuese evropiane për Kampionatin Botëror të vitit 2025. Ndeshja e parë zhvillohet më 2 nëntor në Povazska Bystrica në Sllovaki. […]

Ferizaj – Samadrexha, kryendeshja te hendbollistet

Ferizaj e Samadrexha takohen në derbin e xhiros së pestë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Kjo ndeshje zhvillohet të shtunën nga ora 18:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Ferizaj ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe është i dyti në tabelë me gjashtë pikë. Gjashtë pikë i ka edhe Samadrexha në vendin e […]

Xhiroja e tetë me dy derbi

Të shtunën e të dielën zhvillohen ndeshjet e xhiros së tetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).Të shtunën nga ora 19:30 janë ndeshjet Besa Famgas – Vushtrria dhe Vëllaznimi – Deçani. Derisa Besa Famgas është favorite e madhe, ndeshje e fortë pritet në Gjakovë mes Vëllaznimit dhe Deçanit.Derbit megjithatë janë të dielën.Nga ora 18:00 […]