Trepça e Prishtina kthehen te fitorja

Trepça e Prishtina janë kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Pasi humbën derbit të enjten, të dy skuadrat fituan të shtunën në ndeshjet në udhëtim që i takuan xhiros së 11-të.Trepça fitoi ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 48:30.Ermir Smaka ishte më efikasi te mitrovicasit me nëntë gola. Nga tetë i […]

Ferizaj nuk lejon befasi në Gjakovë, vazhdon me fitore

Hendbollistet e Ferizajt kanë vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës.Të shtunën në kuadër të xhiros së nëntë, Ferizaj fitoi në Gjakovë ndaj Shqiponjës me rezultat 37:26. Skuadra ferizajase nuk di për humbje këtë edicion garues dhe udhëheqë në tabelë me 18 pikë.Shqiponja është e pesta me 10 pikë nga nëntë ndeshje.Luljeta Sopjani ishte më […]

25 hendbollistë në grumbullimin e radhës të Kombëtares U18

Ditëve të ardhshme në Prishtinë do të mbahet grumbullimi i radhës i hendbollistëve të Kombëtares U18 të Kosovës. Selektori i Kombëtares A, Bujar Qerimi dhe ndihmësit e tij për grumbullimin e dytë kanë ftuar 25 lojtarë me potencial, që janë pjesë e klubeve të vendit. Përzgjedhja është bërë në bazë të performancës së hendbollistëve të […]