Trepça mposht Besën në Mitrovicë pas një kohe shumë të gjatë

Pas një kohe shumë të gjatë, Trepça e ka mposhtur Besa Famgasin në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.Të shtunën mbrëma, Trepça dhe Besa e Pejës kanë zhvilluar derbin e xhiros së 12-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Trepça ka fituar me rezultat 35:33. Ndeshja ishte e fortë dhe me fund dramatik. Pas barazimit 33:33 të […]

Istogu pa telashe ndaj Prishtinës, fitorja e dhjetë për Ferizajn

Kampioni në fuqi, Istogu, nuk ka pasur telashe për ta fituar ndeshjen e xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në Banjë, Istogu fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 36:22. Pas pjesës së parë istogaset kishin epërsi prej pesë golash, 17:12.Kapitenia Albina Rugova udhëhoqi Istogun me dhjetë gola. Dajana Milaniq i […]