14 gola të kapitenit Dedaj, ndeshje e madhe edhe nga Quni

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Valon Dedaj, ka shkëlqyer për skuadrën elitare zvicerane, Kreuzlingen.Të shtunën Kreuzlingeni fitoi 30:27 ndaj Wacker Thunit, ndërsa Dedaj i shënoi plot 14 gola.Nga tri gola te Kreuzlingeni i kishin Drenit Tahirukaj e Lionel Mirdita, ndërsa nga dy i shënuan Bujar Ramosaj e Drilon Tahirukaj. Ramosaj dha kontribut të madh edhe […]

Garë e fortë në Ligën e Parë të hendbollisteve, Vjosa e para

Në stinorin vjeshtor në Ligën e Parë të hendbollisteve është zhvilluar garë e fortë dhe interesante.Kanë garuar dhjetë skuadra, ndërsa pas gjysmës së parë të kampionatit e para është Vjosa e Shtimes me 16 pikë. Vjosa ka fituar tetë ndeshje, ndërsa e kishte një humbje. Vlerësohet pretendente për të përfunduar në fund në krye të […]

Vetëm fitore për Samadrexhën në Ligën e Parë

Garë interesante është zhvilluar në stinorin vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll. Kanë garuar dhjetë skuadra, ndërsa e para në tabelë dimëron Samadrexha.Skuadra me traditë ka fituar të gjitha nëntë ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 18 pikë. Llapi është i dyti me 16 pikë. Humbjen e vetme ia ka shkaktuar Samadrexha.Pason […]

Ferizaj, kampion vjeshtor te hendbollistet

Me ndeshjet e zhvilluara të dielën ka përfunduar stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Janë luajtur 11 xhiro deri më tani, ndërsa kampion vjeshtor është Ferizaj.Skuadra nga qyteti i hendbollit ka fituar të gjitha 11 ndeshjet dhe udhëheq me 22 pikë. Në vendin e dytë është Istogu me 20 pikë. Pra humbjen e […]