Grumbullohet Kombëtarja U18, të hënën udhëtimi për në Belgjikë

Sot është grumbulluar Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll. Është ky grumbullimi i radhës i djemve tanë që po punojnë nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi. Të hënën në mëngjes Kombëtarja udhëton për në Belgjikë ku do të paraqitet në një turne të fortë ndërkombëtar.Prej 19 deri më 22 dhjetor, Kombëtarja U18 paraqitet në turneun […]

Njomaket fillojnë garën në Ferizaj

Në fundjavë fillon kampionati i Kosovës në hendboll për fatose, përkatësisht për njomake. Gara fillon për Grupin A, ndërsa ndeshjet do të zhvillohen në Ferizaj. Të shtunën është xhiroja e parë dhe e dytë. Ferizaj – KEK-u (10:00), Kastrioti – Prishtina (10:45), Vjosa – Ulpiana (11:30) janë ndeshjet e xhiros së parë. Ndërkohë më pas […]

Derbi i së shtunës në Ferizaj, të dielën në Prishtinë

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros së 14-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Është kjo xhiroja e fundit për këtë vit e kampionatit të Kosovës.Xhiroja nis me ndeshje derbi dhe që pritet të jetë e fortë dhe shumë interesante. Të shtunën nga ora 19:00 takohen Kastrioti e Besa Famgas.Besa është kampione në fuqi […]