Grumbullohet Kombëtarja U18, të hënën udhëtimi për në Belgjikë

Sot është grumbulluar Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll. Është ky grumbullimi i radhës i djemve tanë që po punojnë nën urdhrat e selektorit Bujar Qerimi. Të hënën në mëngjes Kombëtarja udhëton për në Belgjikë ku do të paraqitet në një turne të fortë ndërkombëtar.
Prej 19 deri më 22 dhjetor, Kombëtarja U18 paraqitet në turneun ku janë edhe Belgjika, Luksemburgu dhe Polonia.
Kombëtarja U18 menjëherë në janar do të paraqitet në kualifikimet për Kampionat Evropian. Kosova U18 është në grup me Maqedoninë e Veriut, Zvicrën dhe Sllovakinë. Ndeshjet do të luhen në Maqedoni të Veriut prej 5 deri më 8 janar.
Kjo gjeneratë kishte disa grumbullime deri më tani, ndërsa turneu në Belgjikë do të shërbejë për ngritje të mëtejme të nivelit dhe komponim të ekipit.

Lista e Kombëtares U18

 EmriMbiemriKlubi
1AmarMuqolliKH Besa Famgas
2BilallMazrekajKH Deçani
3DiolenAjvaziKH Kastrioti
4DrenGashiKH Dukagjini
5DurimTallaKH Llapi
6EdonisHajraKH Besa Famgas
7EltonHysenajKH Deçani
8EminentDobrajKH Deçani
9ErionBajramajKH Prishtina
10ErisBeqiriKH Trepça
11EtnikBajokuKH Llapi
12GranitKadiriKH Rahoveci
13IlirIstrefajKH Besa Famgas
14IsufKadrijajKH Deçani
15LumXhemajliKH Prishtina
16OlsiMulajKH Besa Famgas
17OltKabashiKH Besa Famgas
18OltBajramiKH Deçani
19PerparimKuçiKH Deçani
20XhaferAlimusajKH Deçani
21BleronImerajRK Zamet
22Joel EliasCubiSC Bottrop

Lajme tjera