Nesër fillon Kampionati Evropian, 53 mijë shikues në ndeshjet e para

Të mërkurën në Gjermani fillon Kampionati Evropian i hendbollit. Kampionati pritet të jetë madhështor, ndërsa hapja do të jetë e veçantë.Mbi 53 mijë shikues pritet të jenë në “Merkur Spiel-Arena” në Duesseldorf në dy ndeshjet e para të Evropianit për hendbollistë. Bëhet fjalë për stadium futbolli që mund të mbyllet plotësisht.Franca – Maqedonia e Veriut […]

Kombëtarja është gati për ndeshjen me Britaninë e Madhe

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është plotësisht e gatshme për ndeshjen e parë me Britaninë e Madhe.Kosova dhe Britania e Madhe përballen të mërkurën prej orës 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Është kjo ndeshja e parë e raundit promovues të kualifikimeve për Euro 2026. Ndeshja e dytë është të shtunën në […]