Të shtunën tri ndeshje të xhiros së 20-të

Të shtunën zhvillohen tri ndeshje të xhiros së 20-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).Lideri i klasifikimit, Rahoveci, e pret Trepçën e Mitrovicës, nga ora 19:00. Ndeshja zhvillohet në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec. “Vreshtarët” synojnë fitoren e 20-të rresht, ndërsa mitrovicasit do të bëjnë përpjekje për rezistencë, ndonëse me fond të limituar lojtarësh. […]

Në fundjavë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë

Të shtunën është një ndeshje, ndërsa të dielën tri të tjera, në kuadër të xhiros së dhjetë të Ligës së Parë të Kosovës në hendboll (meshkujt).Me ndeshjet e xhiros së dhjetë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë.Të shtunën është ndeshja mes Vjosës dhe Dritës. Fillon në ora 19:00.Të dielën janë takimet Lepenci – Dukagjini […]

Superliga e hendbollisteve vazhdon me derbi të madh

Në fundjavë fillon stinori pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Edicioni pranveror nuk ka nisur deri më tani për shkak të aktiviteteve ndërkombëtare të Kombëtareve U18 dhe U16.Në radhë është xhiroja e 12-të kampionale, ndërsa e gjithë vëmendja do të jetë te derbi i madh mes Istogut dhe Samadrexhës. Kjo ndeshje zhvillohet të […]