Istogu luan për titull, Ferizaj për ta siguruar ndeshjen e tretë

Të dielën prej orës 19:00 në palestrën “Dresha” në Banjë zhvillohet ndeshja e dytë finale e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Takohen Istogu dhe Ferizaj.Istogu është kampion aktual dhe me fitore e mbron titullin. Istogaset e fituan ndeshjen e parë të serisë finale. Të enjten triumfuan në palestrën “Bill […]

Rahoveci e bën hapin e madh drejt titullit historik

Rahoveci e ka bërë hapin e madh drejt titullit të parë të kampionit të Kosovës në hendboll.Të shtunën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma”, në ambient të bukur sportiv dhe para një numri shumë të madh shikuesish, Rahoveci e mposhti Besa Famgasin me rezultat 34:30.Ishte kjo ndeshja e parë e serisë finale të plejofit në Superligën […]