Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria e Istogu e luajnë nga ora 17:00 finalen e dytë të plejofit. Shala ka vlerësuar faktin se në ndeshjet me Vushtrrinë po ka rivalitet e mbi të gjitha korrektësi.

“Kemi zhvilluar një ndeshje të mirë në Istog, ndonëse kemi bërë disa gabime. E kemi kontrolluar ndeshjen dhe e kemi mbyllur ashtu si kemi planifikuar. Ka qenë e rëndësishme për ne që të kemi paraqitje të mirë në ndeshjen e parë. Finalja e parë ishte rivalizuese, por shumë korrekte. Edhe pse jemi përballur shpesh këtë edicion, duke përfshirë edhe në gara evropiane, me Vushtrrinë gjithnjë ka pasur rivalitet dhe shumë korrektësi. Istogu po kalon formë të mirë dhe jam shumë i kënaqur me angazhimin e hendbollisteve në ndeshje dhe stërvitje. Nuk kemi pasur lëndime dhe të gjitha vajzat janë të përgatitura maksimalisht. Me padurim presin të paraqiten në ndeshje. Në Vushtrri udhëtojmë të kurorëzohemi me titullin e dytë të kampionit. Do të ishte nder për ne të shpallemi kampion në një qytet të hendbollit si Vushtrria dhe shpresoj që kjo të realizohet”, ka thënë trajneri i Istogut, Faruk Shala.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …