Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria e Istogu e luajnë nga ora 17:00 finalen e dytë të plejofit. Shala ka vlerësuar faktin se në ndeshjet me Vushtrrinë po ka rivalitet e mbi të gjitha korrektësi. “Kemi zhvilluar një ndeshje të mirë në […]

Parduzi: Pres lojë më të mirë nga ekipi im

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër nga ora 17:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri. Finalen e parë e ka fituar Istogu, por vushtrriasit synojnë të barazojnë serinë finale. Trajneri Arben Parduzi ka vlerësuar ekipin e Istogut. “Pres një lojë […]

Të martën finalja e dytë e hendbollisteve

Të martën nga ora 17:00 luhet ndeshja e dytë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri takohen Vushtrria e Istogu.Istogu të shtunën e fitoi bindshëm ndeshjen e parë dhe një fitore tjetër apo një barazim do t’ia siguronte titullin. Istogaset […]