Parduzi: Pres lojë më të mirë nga ekipi im

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër nga ora 17:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri. Finalen e parë e ka fituar Istogu, por vushtrriasit synojnë të barazojnë serinë finale. Trajneri Arben Parduzi ka vlerësuar ekipin e Istogut.

“Pres një lojë të fortë nga të dy ekipet, në veçanti një lojë më të mirë nga ekipi im, Vushtrria. Jemi të vetëdijshëm që kemi të bëjmë me një ekip mjaft cilësor. Do ta respektojmë kundërshtarin, por do të japim maksimumin që nesër të dalim fitues dhe të kërkojmë që në lojën e tretë, me pak fat, t’ia dalim dhe të bëhemi kampion. Loja e së martës ka rëndësi shumë të madhe për ekipin e Vushtrrisë”, ka thënë trajneri i vushtrriaseve, Arben Parduzi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …