Adrian Halili përforcon Kombëtaren U-20

Hendbollisti perspektiv i skuadrës gjermane HSG Ostsee N/G, Adrian Halili, nga e mërkura (dje) është pjesë e Kombëtares U-20 të Kosovës. Me Halilin, Kombëtarja U-20 vlerësohet se fiton një hendbollist cilësor që luan në pozitën e pivotit (lojtarit të vijës). Ai ka gjatësi prej 187 centimetra dhe është i lindur në vitin 1999.

Kombëtarja U-20, që do të marr pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, nga 19 deri më 30 korrik të këtij viti në Podgoricë të Malit të Zi, pritet të përforcohet edhe me lojtarin e krahut, Albin Xhafolli që me sukses po luan për skuadrën e madhe gjermane Gummersbach.

Kështu gjenerata e Jon Muqollit, Drenit Tahirukajt, Labinot Gubetinit, Art Luzhës dhe e lojtarëve tjerë perspektiv, me ardhjen e portjerit Bardh Berisha nga Suedia, Rinor Avdullit nga Zvicra dhe sidomos Adrian Halilit e Albin Xhafollit, pritet të jetë pretendente për vendin e parë në Evropian.

Kombëtaret e Kosovës po përforcohen gjithnjë e më shumë me lojtarë cilësorë dhe ecja para është evidente. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …