Ahmetxhekaj: Kjo është fytyra e vërtetë e Istogut

Blerta Ahmetxhekaj me pritjet e saj e ka ndihmuar Istogun që ta fitoj Kupën e Kosovës.
“Kemi qenë skuadër pa konkurrencë gjatë tërë kampionatit. Këtë arritëm ta dëshmojmë në këto dy ndeshje për Kupë. Dje dhe sot kemi luajtur ashtu siç vërtetë jemi – skuadër me kualitet dhe lojë kolektive. Shpresojmë që vitin tjetër të fitojmë të gjithë trofetë”, ka thënë Ahmetxhekaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …