Besa Famgas apo Prishtina?

Me finalen e Kupës së Republikës së Kosovës në konkurrencë të meshkujve, i mbyllim garat e seniorëve për këtë edicion garues.
Besa Famgas synon që pas titullit ta fitoj edhe Kupën e Kosovës. Prishtina ka ambicie po ashtu për ta përfunduar edicionin me trofe.
Shpresojmë të gjithë për një ndeshje të fortë e interesante.
Palestra e qytetit në Istog, ora 19:15.
Transmetimi në RTV 21 Plus dhe në faqen zyrtare të FHK-së në “facebook”.
Fat për të dy skuadrat

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …