Besa Famgas – Borac 24:22

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas ka shënuar fitore të madhe në Kupën Evropiane. Besa të shtunën në palestrën “Karagaçi” në Pejë e mposhti Boracin e Banjallukës me rezultat 24:22. Pas pjesës së parë Besa kishte epërsi më të thellë, por kishte vështirësi në lojë në pjesën e dytë. Megjithatë e mbajti epërsinë dhe në fund fitoi me dy gola dallim, 24:22. 
Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në Banjallukë të Bosnjë-Hercegovinës.
Të kujtojmë që tetë vjet më parë e njëjta skuadër kishte fituar ndaj Besës me 9 e 10 gola diferencë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova