Besa Famgas, finalistja e parë

Besa Famgas është finalistja e parë e Ligës së juniorëve në hendboll. Në gjysmëfinalen e parë të FINAL4 skuadra pejane e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 39:32. Besa Famgas ishte në epërsi edhe pas pjesës së parë, me rezultat 21:15.

FINAL4 i Ligës së Juniorëve nisi të shtunën në Prishtinë. FINAL4 apo plejofi, zhvillohet pas përfundimit të pjesës së rregullt të kampionatit.

Besa Famgas – Kastrioti 39:32 (21:15)

Besa Famgas: Thaqi, Mushkolaj 6, J. Muqolli 7, Tahirukaj 6, E. Vokshi 7, Y. Muqolli 4, Dakaj 1, Shabi 7, J. Vokshi 1, Mazreku, G. Thaqi, Mehaj.

Kastrioti: Azemi, Bytyqi 3, Mustafa 9, Rudari 7, Shabani 4, A. Dugolli 7, Qerimi 1, Tafarshiku, Bajrami 1, Selmani, Al. Dugolli, E. Selmani, P. Qerimi, Jupa.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova