Besa fiton edhe në Ferizaj, kalon në finale

Lojtari po vrapon me top në dorë pas tij është edhe një bashkëlojtar.

Besa Famgas është finalistja e parë e plejofit të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt).

Skuadra pejane të martën fitoi në Ferizaj ndaj Kastriotit dhe kaloi në finale. Besa të shtunën në Pejë kishte fituar bindshëm, kurse të martën në Ferizaj fitoi me rezultat 33:26.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:9 në të mirë të Besës, kampiones aktuale.
Besa në finale të plejofit takohet me Trepçën apo Prishtinën. Trepça e ka fituar ndeshjen e parë në Prishtinë, ndërsa ndeshja e dytë zhvillohet nesër në Mitrovicë.

Kastrioti – Besa Famgas 26:33 (9:14)

Kastrioti: Curri, Syla 3, Bega, Dugolli 5, Hoxha, Selmani, Bislimi 5, Qerimi, D. Dugolli, Rudari 2, Brahimi, Bytyçi, Shabani 5, Zaskoku 1, Selmani, Mustafa 5.

Besa Famgas: Mehmeti, Luzha 1, Jupa 8, Gjuka 2, Prce, J. Muqolli 5, Ramosaj 4, Tahirukaj 3, Kukrika, Visoka, Vokshi 1, Mushkolaj 4, Idrizi 1, Tafilaj, Y. Muqolli 4, J. Vokshi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova