Besa fiton thellë, Vëllaznimi mposht Zhegrën

Besa FamGas ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e javës së 22-të të Superligës A. Besa të dielen në Pejë fitoi ndaj Dritës së Gjilanit me 30 gola dallim, 48:18. Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultat 25:12.

Kampionia aktuale Besa mbetet e para me 42 pikë, dy më shumë se Prishtina e vendit të dytë. Drita është e katërta me 24 pikë, sa i ka edhe Kastrioti në vend të tretë. Dri. Tahirukaj me tetë gola ishte më efikasi te Besa. Gjithsej shënuan gola 13 lojtarë të ekipit pejan. Te Drita u dallua R. Selmani me nëntë gola.

Të dielen u luajt edhe një ndeshje tjetër e Superligës A. Në Gjakovë, Vëllaznimi fitoi ndaj Zhegrës me rezultat 39:34. Të dy skuadrat i kanë tani nga 19 pikë. Zhegra mbanë vendin e pestë kurse Vëllaznimi të gjashtin. E. Peja me 12 gola udhëhoqi gjakovarët, derisa te Zhegra më efikasët ishin A. Isufi me dhjetë gola dhe A Aliu me tetë.

Besa FamGas – Drita 48:18 (25:12)

Besa FamGas: Curri, Idrizi 7, Biljaka 2, Broqi 2, Muqolli 4, Tetova 2, Megjiq 1, Beqiraj, Dre. Tahirukaj 4, Dri. Tahirukaj 8, Ramosaj 3, Berisha, D. Idrizi 3, Tafilaj 2, J. Muqolli 7, Gjuka 3.

Drita: Murtezi, Azizi 2, Veliu, Huruglica 3, Er. Huruglica1, Mehmeti, Sylejmani, Bunjaku 3, Selmani 9.

Vëllaznimi – Zhegra 39:34 (19:14)

Vëllaznimi: Luzha, Sadriu, Spahija 1, Haxhiavdyli, Buza 1, Lluka 4, Fana 1, Peja 12, Cula, Kusari 4, Rexha 5, Nagavci 5, Mamusha 6, Hasi.

Zhegra: Korexhaj, Idrizi 1, B. Agushi 2, Aliu 8, A. Isufi 10, E. Isufi 4, Haziri 6, F. Isufi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova