Besa me fitore shumë të thellë ndaj Trepçës

Egzon Gjuka ka shënuar tetë gola ndërsa Kastriot Jupa, Jon Muqolli e Ylli Muqolli nga gjashtë, në ndeshjen të cilën Besa Famgas e fitoi me rezultat shumë të lartë ndaj Trepçës. 46:17 në të mirë të Besës ishte rezultati i ndeshjes së luajtur të martën në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Me këtë ndeshje është hapur java e dhjetë e Superligës së Kosovës në hendboll. Për Besën ishte fitorja e dhjetë rresht. Prinë në tabelë me 20 pikë. Kampioni aktual pas pjesës së parë kishte epërsi prej 18 golave (24:6). Trepça është e treta me 13 pikë.

Besa Famgas – Trepça 46:17 (24:6)

Besa Famgas: Mehmeti, Idrizi 1, Vokshi 3, Jupa 6, Y. Muqolli 6, Visoka 4, Luzha, Tahirukaj 4, Kukrika 1, Prce 2, Thaqi, Ramosaj 3, Gjuka 8, J. Muqolli 6, Mushkolaj 2.

Trepça: A. Shabani 3, Sejdijaj, Mujka, Buqinca, Cimili 6, Nimani, Beqiri 1, K. Terziqi, Zhuri 4, B. Terziqi, Maxhera 1, R. Shabani 1, Neziri, Qabra 1, Voca, Shala.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova