Besa me fitore shumë të thellë ndaj Trepçës

Egzon Gjuka ka shënuar tetë gola ndërsa Kastriot Jupa, Jon Muqolli e Ylli Muqolli nga gjashtë, në ndeshjen të cilën Besa Famgas e fitoi me rezultat shumë të lartë ndaj Trepçës. 46:17 në të mirë të Besës ishte rezultati i ndeshjes së luajtur të martën në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Me këtë ndeshje është hapur […]

Selektori Shabani shpall listën për turneun në Turqi

Në foto shihen lojtaret e Kombëtares sonë bashkë me trajnerët e tyre.

Selektori i Kosovës në hendboll, Agron Shabani të martën ka shpallur listën e lojtareve që do t’i ketë në dispozicion gjatë turneut ndërkombëtar që prej 22 deri më 25 nëntor mbahet në Antalya të Turqisë. Selektori Shabani ka ftuar 16 lojtare, disa prej tyre për herë të parë. Turneu ndërkombëtar që e organizon Federata turke, […]

Sot Besa Famgas – Trepça në Pejë, nesër ndeshje interesante në Vushtrri e Drenas

Ndeshja në mes skuadrave Besa Famgas e Trepça e hap javën e dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të martën (sot) nga ora 18:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Kampioni aktual, Besa Famgas, vlerësohet favorit. Besa i ka fituar të gjitha nëntë ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 18 pikë. […]