Sot Besa Famgas – Trepça në Pejë, nesër ndeshje interesante në Vushtrri e Drenas

Ndeshja në mes skuadrave Besa Famgas e Trepça e hap javën e dhjetë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të martën (sot) nga ora 18:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Kampioni aktual, Besa Famgas, vlerësohet favorit. Besa i ka fituar të gjitha nëntë ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 18 pikë. Trepça është e treta me 13 pikë. Pritet lojë e bukur në ndeshjen e skuadrave me traditë. Me javën e dhjetë nis rrethi i dytë i garave në Superligën e Kosovës në hendboll.

Të mërkurën janë dy ndeshje tjera interesante. Në Vushtrri nga ora 20:00 takohen Vushtrria e Kastrioti i Ferizajt, kurse në Drenas nga ora 19:00 takohen Drenica e Prizreni. Java e dhjetë përfundon me dy ndeshjet e së enjtes. Prishtina nga ora 19:00 e pret Dritën e Gjilanit, kurse në Podujevë takohen Llapi e Vëllaznimi, po ashtu nga ora 19:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …