Bytyqi e Kasapi drejtuan ndeshje çerekfinale në Ligën Evropiane

Një tjetër delegim evropian kishin gjyqtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës këtë fundjavë. Dy gjyqtarët gjakovarë, Ilir Bytyqi e Syart Kasapi, të shtunën drejtuan ndeshjen e hendbollisteve në mes të Dunarea Braila dhe Minaur Baia Mare.

Ndeshja e dy skuadrave rumune u zhvillua në Braila. Fitore me rezultat 31:24 shënoi skuadra mysafire, Minaur Baia Mare. Ishte kjo ndeshja e parë çerekfinale e Ligës Evropiane. Ndeshja e kthimit është më 3 prill në Baia Mare.
Për delegat, Bytyqi e Kasapi e kishin rumunin Nicolae Vizitiu.

Gjyqtarët e FHK-së po avancojnë vazhdimisht. Ndeshje gjithnjë e më të rëndësishme evropiane po iu delegohen për të drejtuar.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …