Cabanas: I fituam të gjitha ndeshjet, jemi fitues të vërtetë


Trajneri spanjoll, Javier Cabanas, ka udhëhequr Besa Famgasin drejt një edicioni shumë të suksesshëm. Besa e Pejës i ka fituar të gjitha ndeshjet dhe fitoi dy trofetë, atë të kampionit dhe Kupën e Kosovës.

“Këta dy trofe janë shpërblim për punën 10 muajshe. Kishim tre objektiva. Në Evropë jemi eliminuar nga Borci në raundin e dytë për vetëm një gol. Kemi mundur të fitojmë dhe të luajmë një raund më shumë, por nuk ia dolëm. Kishim objektiv të fitojmë dy garat vendore dhe e arritëm. Jemi fitues të vërtetë. Kemi fituar të gjitha ndeshjet. Në gjithë edicionin, duke përfshirë edhe garat evropiane, kemi humbur një takim të vetëm. Për këtë mendoj se kemi kompletuar një edicion shumë të mirë. Për Besa Famgas ishte edicion i mirë”, ka thënë Javier Cabanas, legjendë e hendbollit spanjoll.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …