Gjinovci e Kolgeci priten në takim nga drejtoresha e Pallatit të Rinisë

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, dhe anëtari i bordit të FHK-së, Edi Kolgeci, të martën janë pritur në takim pune nga drejtoresha e Pallatit të Rinisë dhe Sportit, Mrika Gashi.Takimi ishte shumë konstruktiv, ndërsa drejtoresha Gashi u njoftua për aktivitetet e shumta të FHK-së, me theks të veçantë për […]

Koordinohen FHK-ja dhe FBK-ja, kërkesë për intervenim në Pallatin e Rinisë

Të hënën një takim shumë konstruktiv të punës kanë pasur sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, dhe sekretarja e përgjithshme e Federatës së Basketbollit të Kosovës, Elvira Dushku.Gjinovci e Dushku kanë përgëzuar njëri-tjetrin për aktivitetet e fundit, ndërsa kanë diskutuar për koordinim sa më të mirë për ngjarjet ndërkombëtare që […]

Pensionohet Kushtrim Kastrati

Hendbollisti Kushtrim Kastrati i ka dhënë fund karrierës si lojtar të dielën mbrëma. Ai është përshëndetur me ndeshjen finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll mes Besa Famgasit dhe Trepçës. 36-vjeçari ka përfunduar karrierën me trofeun e Kupës të fituar me skuadrën e Trepçës.Hendbollisti nga Drenasi ka kontribuuar shumë gjatë në hendbollin kosovar […]

U mbajt Kuvendi i Punës i FHK-së

Të enjten mbrëma në Hotel Internacional Prishtina është mbajtur Kuvendi i Rregullt i Punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës.Punimet e Kuvendit i ka udhëhequr presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini.Gjatë Kuvendit ka pasur diskutime të shumta e konstruktive lidhur me temat që ishin në rendin e ditës.Në Kuvendin e Punës janë shqyrtuar dhe janë aprovuar […]

Sot Kuvendi i rregullt i Punës

Të enjten (sot) mbahet Kuvendi i rregullt i Punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës.Kuvendi mbahet në Hotel Internacional Prishtina prej orës 17:00.Në kuvend do të shqyrtohen dhe pritet të miratohen raporte të ndryshme lidhur me aktivitetet e shumta të Federatës së Hendbollit.

Eugen Saraçini: Masat do të jenë të rrepta

Të nderuar miq të hendbollit,Dhuna e cila u shfaq në ndeshjen mes Vushtrrisë e Trepçës na la shije shumë të hidhur.Përpjekjet e shumta të klubeve që në mënyrë sportive të zhvillojnë ndeshjet e tyre po dëmtohen e po zbehen për shkak të individëve qe po shkelin ndaj çdo lloj morali jo vetëm sportiv por edhe […]

FHK-ja dënon dhunën në ndeshjen Vushtrria – Trepça

Federata e Hendbollit e Kosovës me shqetësim të madh ka përcjellë rrjedhën e ndeshjes së Superligës A në konkurrencën e meshkujve mes Vushtrrisë dhe Trepçës, e zhvilluar të shtunën mbrëma në palestrën në Vushtrri.Ndeshja u ndërpre në minutën e 35-të, pas incidenteve të rënda në fushën e lojës.Për FHK-në është e papranuar dhuna në ndeshjet […]

Në Prishtinë turneu final i Kupës së Kosovës

Nën udhëheqjen e presidentit Eugen Saraçini, Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës të mërkurën ka mbajtur mbledhjen e radhës.Në një atmosferë shumë konstruktive, u diskutua për çështje të rëndësishme për hendbollin kosovar dhe u morën vendime të shumta.Kështu, turneu final i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll do të mbahet më 6 e […]

Gjikokaj kalon në Superligën e Norvegjisë

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Mirela Gjikokaj, ka arritur sukses të madh me skuadrën Follo HK.Me fitoren 25:23 të arritur të martën në udhëtim ndaj Oppsalit, Follo HK, ka siguruar kalimin nga kategoria e dytë në Superligën e Norvegjisë.Superliga e Norvegjisë është prej ligave më të forta të hendbollit në Evropë dhe për Gjikokajn është […]

Diona në ekipin më të mirë të turneut të madh në Luksemburg

Hendbollitja e Kombëtares U17 të Kosovës, Diona Dresh, po zhvillohet vrullshëm. Ajo së fundi ishte në turneun e madh ndërkombëtar për hendbollistet deri 17-vjet që u mbajt në Luksemburg. Në edicionin e 35-të të HBD Youth Cup, Diona ishte me skuadrën norvegjeze, Oppegard IL. Ka shkëlqyer në shumicën e ndeshjeve, ndërsa disa herë është shpallur […]