Presidenti Moustafa uron presidentin Saraçini

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e presidentit të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Moustafa është mik i madh i presidentit Saraçini dhe i Federatës së Hendbollit…

Faleminderit Taip Ramadani

Pas një bashkëpunimi shembullor për gati pesë vjet, erdhi koha për të ndarë rrugët me Taip Ramadanin. Ramadani në prill të vitit 2016 ishte emëruar në postin e selektorit të Kosovës në hendboll (meshkujt) dhe punën e ka kryer…

Nesër shpallen më të mirët e vitit 2020

Të premten nga ora 10:00 do të mbahet manifestimi “Lauretatët e Vitit 2020”. Federata e Hendbollit e Kosovës do të shpallë më të mirët e vitit të kaluar. 2020-ta ishte vit i vështirë për të gjithë, por megjithatë edhe…

Më 5 shkurt shpallen Laureatët e Vitit 2020

Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën drejtimin e presidentit Eugen Saraçini, ka mbajtur të martën mbledhjen e parë për këtë vit. Janë marrë vendime shumë të rëndësishme për hendbollin tonë. Kështu, Laureatët e vitit 2020 do të…