Çmimi e motivon Albinën për suksese edhe më të mëdha

Albina Rugova për herë të parë është shpallur hendbollistja më e mirë e vitit në Kosovë. Aloja e Istogut dhe Kombëtares së Kosovës, gjatë vitit 2020 është shquar me paraqitje të mira dhe me efikasitet. Asaj pos çmimit të hendbollistes më të mirë të vitit 2020 i ka takuar edhe çmimi i golashënueses më të mirë, me 162 gola. Natyrisht Albina ka zënë vend edhe në përbërjen më të mirë të vitit, në pozitën e alos së majtë.

“Është hera e parë që shpallem më e mira dhe jam falënderuese për të gjithë trajnerët që më kanë votuar”, ka thënë Rugova, kapitenia e Istogut.

“Ky çmim vërtetë më ka motivuar shumë. Të jesh më e mira do të thotë se duhesh gjithmonë të jesh në kulm, të përgatitesh çdo ditë e më shumë. Jam shumë e kënaqur. Pavarësisht humbjeve apo fitoreve, jam e lumtur për ekipin tim. Jemi kualifikuar në raundin e tretë të Kupës Evropiane dhe na mungoi fati për të shkruar histori. Por në përgjithësi edhe për Istogun viti 2020 ishte i suksesshëm, njëjtë si për mua”, ka shtuar Albina Rugova.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …