Derbi i Besës, në Gjakovë pa fitues

Dy ndeshje të javës së 27-të të Superligës A për hendbollistë u zhvilluan të dielen.

Në kryeqytet, kampioni dhe lideri, Besa Famgas ka fituar ndaj Prishtinës me rezultatin 32:25. Me këtë fitore Besa e Pejës e ka konfirmuar vendin e parë në tabelë për plejof. Një xhiro para fundit Besa udhëheq me 50 pikë.

Kastrioti është i dyti me 47 pikë e Prishtina e treta me 39 pikë.
Drilon Tahirukaj me 12 gola ishte më efikasi te Besa Famgas. Te Prishtina më efikasi ishte Lindrit Fetahu me 9 gola.

Ndeshja tjetër është luajtur në Gjakovë, ku Vëllaznimi e Vushtrria barazuan me rezultatin 28:28. Ndeshja ishte e fortë dhe dramatike, ndërsa vushtrriasit golin e barazimit e shënuan në minutën e fundit. Vëllaznimi mbetet i katërti me 22 pikë, ndërsa Vushtrria është e pesta me 21 pikë.

Drita ka rënë në vend të gjashtë me 20 pikë. Vendi i katërt dërgon në plejof dhe për këtë pozitë do të vendoset në xhiron e fundit.

Prishtina – Besa Famgas 25:32 (11:13)

Prishtina: Beqiraj, Agushi, Visoka, Abazi, Shahini, Beshiri 3, Hoxha 3, Basholli, Bajqinovci 6, Gjuka 1, Kastrati 3, Fetahu 9, Ademi, Visoka.

Besa Famgas: Berisha, Mehmeti, Ramosaj, Dri. Tahirukaj 12, J. Muqolli 3, Jupa 5, Tetova, Dre. Tahirukaj 3, Gjuka 3, Kukrika 2, Bislimi, Idrizi 1, Vokshi, Çuziq 1, Y. Muqolli 2.

Vëllaznimi – Vushtrria 28:28 (12:14)

Vëllaznimi: Luzha, Hoxha, Halili 3, Mamusha 1, Fana 3, Spahija 1, Neziri 10, Rama 3, Rexha 7, Bardhoku.

Vushtrria: Melenica, Shabani 4, Lahu, Karaça, Jashari 7, Krasniqi, Gubetini 7, F. Jashari, B. Neziri 8, Sadiku, Meholli, Ademi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova