Derbi i hendbollisteve luhet në Gjakovë

Në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë do të luhet kryendeshja e javës në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën (nesër) prej orës 18:30 takohen Istogu e Vushtrria, në derbin e javës së tretë. Istogu ka vendosur të organizojë ndeshjen në Gjakovë, pasi fatkeqësisht palestra në Istog ende nuk është përfunduar së ndërtuari. Istogu është prej klubeve më të mira në vend, por duhet të përballet me mungesë të palestrës në qytet. Pritjes së gjatë që Istogu të luajë para tifozëve të vet shpresohet se do t’i vie fundi së shpejti.

Edicionin e kaluar Vushtrria e Istogu ishin prej skuadrave kryesore në Superligën e femrave. Vushtrria mbeti pa titull vetëm në ndeshjen e fundit, ndërsa Istogu e fitoi Kupën e Kosvës. Edhe në stinorin 2018\19, Istogu e Vushtrria pritet të luftojnë për trofe. Dy skuadrat kanë nisur suksesshëm duke i fituar dy ndeshjet e para, njëjtë si Shqiponja e Prishtina.

Të shtunën luhet edhe ndeshja mes Vjosës e Shqiponjës, që fillon në ora 12:30. Ndërsa të dielen janë tri takime tjera të javës së tretë. Nga ora 14:00 takohen Vëllaznimi e Drita, ndërsa ora 13:30 është takimi Jusuf Gërvalla – Kastrioti. Xhiroja përmbyllet me takimin Samadrexha – Prishtina, që fillon në ora 17:00.

Këtë fundjavë nisin garat edhe në Ligën e Parë të Femrave. Të shtunën prej orës 13:00 është ndeshja Dukagjini – KEK-u. Të dielen janë takimet Trepça – CLICK (12:00) dhe Verona – Prizreni (15:00). Në mesjavë luhet ndeshja Llapusha – Ferizaji, kurse ndeshje tjetër e kësaj jave është ajo në mes të Deçanit dhe Ulpianës.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova