Kryendeshja e Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Televizioni që i kushton hapsirë të madhe sportit të hendbollit, RTV 21 Plus, edhe këtë fundjavë do të vazhdojë me transmetimin e ndeshjeve elitare të hendbollit, ato të Ligës së Kampionëve. Është ky një rast i mirë për sportdashësit në Kosovë që të shohin hendbollistët më të mirë në botë dhe zhvillimet më të reja […]

Besa udhëton në Norvegji, të dielen takohet me Drammenin

Pasi u paraqit fuqishëm në rrethin e parë të Kupës së EHF-së, kampioni i Kosovës në hendboll , Besa Famgas këtë fundjavë nis garën në rrethin e dytë të Kupës së EHF-së. Përballë ekipit pejan të dielen do të jetë ekipi nga Norvegjia, Drammen, me përvojë të gjatë e të suksesshme në Evropë. Drammeni është […]

Derbi i hendbollisteve luhet në Gjakovë

Në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë do të luhet kryendeshja e javës në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën (nesër) prej orës 18:30 takohen Istogu e Vushtrria, në derbin e javës së tretë. Istogu ka vendosur të organizojë ndeshjen në Gjakovë, pasi fatkeqësisht palestra në Istog ende nuk është përfunduar së ndërtuari. Istogu […]

Të shtunën tri ndeshje të javës së katërt

Tri ndeshje të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) luhen të shtunën (nesër). Derisa Drita vlerësohet favorite përballë Vushtrrisë dhe Kastrioti përballë Vëllaznimit, në Vushtrri pritet ndeshje e fortë në mes të Samadrexhës dhe Trepçës. Ndeshja Samadrexha – Trepça edhe e hap javën e katërt. Luhet nga ora 18:00. Samadrexha nuk […]