Të shtunën tri ndeshje të javës së katërt

Tri ndeshje të javës së katërt të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) luhen të shtunën (nesër). Derisa Drita vlerësohet favorite përballë Vushtrrisë dhe Kastrioti përballë Vëllaznimit, në Vushtrri pritet ndeshje e fortë në mes të Samadrexhës dhe Trepçës.

Ndeshja Samadrexha – Trepça edhe e hap javën e katërt. Luhet nga ora 18:00. Samadrexha nuk e ka luajtur ende ndeshjen e javës së tretë ndaj Dritës, ndërsa në dy xhirot e para kishte pësuar humbje. Ndërkohë Trepça është e fundit në tabelë pasi ka humbur tri ndeshjet e para. Kështu të dy skuadrat janë në luftë për pikët e para të këtij edicioni.

Nga ora 19:00 luhen takimet Drita – Vushtrria dhe Kastrioti – Vëllaznimi. Drita ka dy fitore deri më tani, ndërsa Vushtrria ka një fitore, një barazim e një humbje. Vushtrria është e gjashta me tri pikë, ndërsa Drita e katërta me katër pikë, por me një ndeshje më pak të luajtur.

Lider është Kastrioti që ka fituar tri ndeshjet e deritashme dhe i ka mbledhur gjashtë pikë. Përballë Kastriotit në Ferizaj do të jetë Vëllaznimi i Gjakovës, që ka tri pikë në vend të pestë.

Të dielen luhet ndeshja mes Prishtinës e Drenicës, që nis në ora 13:00. Prishtina është e treta me katër pikë ndërsa Drenica e shtata me dy pikë.

Ndeshja mes Besa Famgas dhe Zhegrës do të luhet në mesjavën e ardhshme, pasi të dielen Besa ka ndeshje evropiane. Kampioni aktual, Besa i ka fituar tri takimet e deritashme.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova