Kryendeshja e Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Televizioni që i kushton hapsirë të madhe sportit të hendbollit, RTV 21 Plus, edhe këtë fundjavë do të vazhdojë me transmetimin e ndeshjeve elitare të hendbollit, ato të Ligës së Kampionëve. Është ky një rast i mirë për sportdashësit në Kosovë që të shohin hendbollistët më të mirë në botë dhe zhvillimet më të reja në sport.

Kështu të shtunën (nesër) në xhiron e katërt të fazës grupore, prej orës 16:00 luhet ndeshja në mes të Barcelonës dhe Montpellierit. Montpellieri është kampion aktual i Ligës së Kampionëve derisa Barcelona ka më së shumti tituj, nëntë. Të fundit e ka fituar në vitin 2015. Barcelona është e dyta në grupin A me dy fitore e një humbje. Montpellieri francez ka nisur keq duke i humbur tri ndeshjet e para. Pritet një ndeshje shumë interesante dhe cilësore.

Të shtunën transmetohet edhe një ndeshje e madhe. Nga ora 17:30 në ekranin e RTV 21 Plus mund të përcjellet takimi mes skuadrave franceze Paris Saint-Germain dhe Nantes. PSG ka fituar tri ndeshjet e para dhe udhëheq në grupin B. Nantesi është i pesti në grupin B me një fitore e dy humbje.

Të dielen transmetohet takimi tjetër i grupit B, përkatësisht xhiros së katërt. Nga ora 16:50 zhvillohet takimi mes skuadrës daneze Skjern Handbold dhe Zagrebit të Kroacisë. Skjerni është i katërti me dy fitore e një humbje, ndërsa Zagrebi i gjashti me një fitore e dy humbje. Për Zagrebin paraqitet hendbollisti kosovar Arbër Qerimi, që po ka paraqitje të mira në elitën e hendbollit evropian.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova