Derbi të shtunën, tri ndeshje të dielën

Kastrioti – Rahoveci është kryendeshja e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje është të shtunën prej orës 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.
Rahoveci ka nisur fuqishëm dhe tashmë i ka dy fitore. Udhëheq në tabelë. Kastrioti në xhiron e parë mposhti Trepçën në Ferizaj e më pas pësoi nga Prishtina në udhëtim. Pikë të tjera synojnë ferizajasit ndaj Rahovecit, që merr rrugë me synim për fitoren e tretë.
Tri ndeshje tjera të xhiros së tretë janë të dielën.
Nga ora 16:00 është ndeshja Deçani – Trepça, kurse prej orës 18:00 janë ndeshjet Vushtrria – Prishtina dhe Vëllaznimi – Besa Famgas. Në të tri ndeshjet skuadrat mysafire janë favorite.

Lajme tjera