Fillon gara në Ligën e Parë

Në fundjavë fillon gara në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat.Te hendbollistët të shtunën janë dy ndeshje. Drita e Vjosa takohen prej orës 17:00, ndërsa Dukagjini e Lepenci prej orës 16:00.Të dielën prej orës 16:00 është takimi Llapi – Prizreni.Drenica, skuadra me traditë që u kthye në gara, të mërkurën […]

Derbi të shtunën, tri ndeshje të dielën

Kastrioti – Rahoveci është kryendeshja e xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje është të shtunën prej orës 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Rahoveci ka nisur fuqishëm dhe tashmë i ka dy fitore. Udhëheq në tabelë. Kastrioti në xhiron e parë mposhti Trepçën në Ferizaj e më pas pësoi […]

Aurora Kryeziu e fiton të drejtën e paraqitjes për Kosovën

Aurora Kryeziu tashmë është portiere e Kombëtares së Kosovës në hendboll. Të premten 19-vjeçarja e fitoi të drejtën e paraqitjes së Kosovës, pas përfunduan të gjitha procedurat e regjistrimit.Për afrimin e Kryeziut në Kombëtare, zyrtarët e Federatës së Hendbollit të Kosovës, duke përfshirë shtabin teknik, kanë punuar gjatë.Ajo është zhvilluar si portiere në Gjermani, ku […]