Derbit në Prishtinë e Ferizaj

Prishtina – Ferizaj dhe Kastrioti – Vushtrria janë kryendeshjet e javës së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Ndeshja e dy skuadrave me synime në këtë edicion, Prishtinës e Ferizajt, luhet të shtunën nga ora 17:00 në kryeqytet. Një orë më vonë nis takimi në Ferizaj në mes të Kastriotit dhe Vushtrrisë.

Të shtunën janë edhe ndeshjet Vëllaznimi – Istogu (15:00) e Jusuf Gërvalla – Drita (15:00).

Ndërsa të dielën luhen dy takime: Vjosa – Shqiponja (18:00), KEK-u – Samadrexha (16:30).

Në Ligën e Parë të hendbollisteve është java e 13-të kurse ndeshjet luhen të dielën. CLICK – Deçani (14:00), Trepça – Dukagjini (11:00) dhe Ulpiana – Llapusha (16:00) janë ndeshjet e kësaj jave.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin …

HSC Kreuzlingen ka befasuar me rezultate të mira në edicionin aktual të Superligës së Zvicrës në hendboll. Kreuzlingeni, ku …

Të mërkurën e të enjten luhen ndeshjet e javës së 28-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Është …

Drenica e Drenasit nuk ka arritur të shfrytëzojë terrenin vendas në ndeshjen ndaj Vëllaznimit. Ndeshja e javës së 27-të …

Kapitenia Albina Rugova ka shënuar 11 gola dhe ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës. …

Hendbollistja e re e Kombëtares së Kosovës, Njoma Zogaj është kthyer të shtunën në formacionin e Aalborgut në Ligën …

Besa Famgas e Prishtina kanë fituar bindshëm ndeshjet e javës së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës …

Kastrioti i Ferizajt ka mposhtur Shqiponjën e Gjakovës me rezultat 36:32. Ndeshja e luajtur të shtunën në Gjakovë i …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …